Programul play-off și play-out al Ligii 2

Astăzi, 29 martie, în sala „Nicolae Dobrin” a Casei Fotbalului a avut loc tragerea la sorți pentru a stabili atât programul play-off-ului, cât și cel al play-out-ului Ligii 2.

Programul play-off:

Etapa I
CS Mioveni – ”FC U” Craiova
FK Csikszereda – Rapid
Dunărea Călărași – ASU Poli

Etapa II
”FC U” Craiova – ASU Poli
Rapid – Dunărea Călărași
CS Mioveni – FK Csikszereda

Etapa III
FK Csikszereda – ”FC U” Craiova
Dunărea Călărași – CS Mioveni
ASU Poli – Rapid

Etapa IV
”FC U” Craiova – Rapid
CS Mioveni – ASU Poli
FK Csikszereda – Dunărea Călărași

Etapa V
Dunărea Călărași – ”FC U” Craiova
ASU Poli – FK Csikszereda
Rapid – CS Mioveni

În turul play-off, vor mai fi încă 5 etape (meciuri tur – retur), la finalul cărora primele 2 echipe clasate vor urca în Liga 1, în timp ce următoarele două vor merge la baraj. În play-out, echipele vor juca într-un singur tur.

Programul play-out:

Etapa I
Farul Constanţa – Ripensia
Fotbal Comuna Recea – Pandurii Târgu Jiu
CSM Slatina – ”U” Cluj
Metaloglobus stă.

Etapa II
Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
Ripensia – Fotbal Comuna Recea
Metaloglobus – Farul Constanţa
”U” Cluj stă.

Etapa III
Fotbal Comuna Recea – Metaloglobus
CSM Slatina – Ripensia
”U” Cluj – Pandurii Târgu Jiu
Farul Constanţa stă.

Etapa IV
Ripensia – ”U” Cluj
Metaloglobus – CSM Slatina
Farul Constanţa – Fotbal Comuna Recea
Pandurii Târgu Jiu stă.

Etapa V
CSM Slatina – Farul Constanţa
”U” Cluj – Metaloglobus
Pandurii Târgu Jiu – Ripensia
Fotbal Comuna Recea stă.

Etapa VI
Metaloglobus – Pandurii Târgu Jiu
Farul Constanţa – ”U” Cluj
Fotbal Comuna Recea – CSM Slatina
Ripensia stă.

Etapa VII
”U” Cluj – Fotbal Comuna Recea
Pandurii Târgu Jiu – Farul Constanţa
Ripensia – Metaloglobus
CSM Slatina stă.

Ultimele 2 echipe clasate vor retrograda în Liga 3. Atât meciurile din play-off, cât și cele din play-out încep în acest weekend.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *